Alcaraz C. – Djokovic N.: nugalėtojas Djokovic

13 liepos, 2024
16 Peržiūros

Mūsų pasirinkimas: Alcaraz C. – Djokovic N.: nugalėtojas Djokovic

14.07.2024 15:00

Vimbldono moterų vienetų varžybų finale laukia netikėta akistata, o vyrų varžybų sekmadienio kulminacija pasiūlys laukiamą ir sukrečiantį praėjusių metų finalo pakartojimą, kuriame Carlosas Alcarazas po epinio penkių setų mūšio, trukusio 4 valandas ir 43 minutes, 1:6, 7:6, 6:1, 3:6, 6:4 įveikė Novaką Džokovičių ir atėmė iš jo „Didžiojo kirčio” turnyrą.

Pernai serbas dominavo kituose trijuose didžiuosiuose turnyruose, jam pritrūko tik Vimbldono trofėjaus, kurį prieš tai buvo iškovojęs septynis kartus. Šiemet jam dar nepavyko laimėti „Didžiojo ketverto” turnyro, o tai jam buvo pavykę tik per ankstesnius trylika metų, kurie baigėsi 2017 m. atlikus alkūnės operaciją. Šiemet jam teko operuoti kelį (plyšęs meniskas), kurį jis susižeidė „Roland Garros” turnyre. Tačiau N. Džokovičius žaibiškai sugrįžo ir su tvarsčiu ant kelio pateko į savo dešimtąjį žolės „Grand Slam” turnyro finalą.

Palyginti su Alcarazu, jis taip pat sutaupė daugiau energijos – aikštelėje praleido trimis valandomis mažiau. Per penkias dvikovas antrajame ir trečiajame rate jis pralaimėjo tik po du setus, o ketvirtfinalyje, pasitraukus A. De Minaurui, turėjo kelialapį į ketvirtfinalį. Jis dominavo paskutiniuose dviejuose mačuose prieš Rune ir Musetti, o penktadienio pusfinalyje tik du kartus prarado savo padavimus.

Pakeliui į finalą ispanas išliejo daug daugiau prakaito. Trečiajame rate jis po penkių setų kovos įveikė Tiafoe, o visuose trijuose tolesniuose mačuose pralaimėjo po setą, nors antrajame etape daugiau ar mažiau juos kontroliavo. Šiaip ar taip, palyginti su praėjusių metų žygiu į Vimbldono titulą, skirtumas pastebimas, prieš metus žengdamas į finalą jis pralaimėjo tik du setus ir atrodė kur kas suvereniau.

N. Džokovičiaus padavimas, kuris ant žolės yra labai svarbus, šiemet yra labiau užtikrintas nei A. Alcarazo. Skirtumas daugiausia yra pirmojo padavimo sėkmės rodiklyje (82 % prieš 72 %). Serbas leido savo varžovui tik 14 „break” progų ir devynis kartus prarado padavimą, o ispanas atmetė 43 „break” taškus ir 19 kartų prarado padavimą.

Dėl ko statyti:

Bukmekeriai pirmenybę teikia Alcarazui, tačiau tarpusavio mačuose nedidelę persvarą vis dar turi N. Džokovičius (3-2, setai 10-7, mačai 95-79), kuris sekmadienį „All England Club” turnyre sieks 25-ojo triumfo pagrindiniame turnyre ir taip pralenks visų laikų australės Margaret Court rekordą. Atsižvelgiant į šansus, verta statyti už serbą. Rungtynes galima žaisti „BetBuilder”.